Sprawy rozwodowe Tychy
Coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód, ponieważ nie widzą sensu trwania w małżeństwie, w którym doszło do trwałego rozpadu pożycia. Sąd może orzec rozwiązanie małżeństwa przez rozwód tylko wówczas, gdy uległy zerwaniu wszelkie więzy łączące małżeństwo: duchowe (uczuciowe), fizyczne oraz gospodarcze. Nazywa się to trwałym i zupełnym rozkładem pożycia. Nie ma uniwersalnych spraw rozwodowych, ponieważ każda sytuacja jest inna i wymaga innego podejścia. Sprawa rozwodowa niemal zawsze wiąże się z ogromną ilością emocji, przez co małżonkowie stają się mało obiektywni i raniąc siebie, nie potrafią podjąć wspólnych decyzji, ważących np. o losie dzieci. W tak trudnych sprawach warto skorzystać z porady doświadczonego adwokata rozwodowego z Tych lub okolic. Dobry adwokat to skuteczny rozwód.
Nasz prawnik:
-
- świadczy porady prawne – celem udzielenia odpowiedzi na pytania Klientów. Po zapoznaniu się z sytuacją Klienta możemy też ocenić, czy zachodzą wszystkie przesłanki niezbędne do wytoczenia powództwa;
- prowadzi negocjacje – małżonkowie, którzy decydują się na rozwód, czasem nie są w stanie porozumieć się między sobą. Prawnik z Kancelarii Doroty Gerc reprezentujący Klienta może prowadzić negocjacje z prawnikiem drugiej strony. Takie rozwiązanie może być bardzo korzystne, ponieważ adwokaci rozmawiają bez emocji, koncentrując się jedynie na przedmiocie sporu. Uzyskanie konsensu zwiększa szanse na uzyskanie wyroku na pierwszej rozprawie;
- reprezentuje Klientów przed sądem– adwokat rozwodowy z Kancelarii Doroty Gerc pomoże w skompletowaniu dokumentów, przygotuje niezbędne pisma, jak również będzie wspierał klienta podczas poszczególnych rozpraw przed sądem.
Nie zawsze w wyroku rozwodowym znajdzie się postanowienie o winie któregokolwiek z małżonków (bądź obydwojga z nich) w rozpadzie związku małżeńskiego. Nadto, w wyroku rozwodowym, jeżeli istnieją małoletnie dzieci stron (poniżej 18 roku życia) znajdzie się również postanowienie o: władzy rodzicielskiej, kontaktach między rodzicami, a dzieckiem oraz alimentach na rzecz dziecka.
W wyroku rozwodowym może również znaleźć się postanowienie o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania, gdy małżonkowie zamierzają nadal w nim wspólnie zamieszkiwać po orzeczeniu rozwodu, jak również rozstrzygnięcie odnośnie podziału majątku (tylko wtedy, gdy nie spowoduje to zwłoki w rozpoznaniu sprawy ).
Alimenty po orzeczeniu rozwodu mogą zostać przyznane również na rzecz byłego małżonka. Nastąpi to w sytuacji, gdy nie został on uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i znajduje się w niedostatku. Jeżeli obydwie okoliczności wystąpią wspólnie osoba taka jest uprawniona do żądania od swego byłego małżonka alimentów celem dostarczania jej środków utrzymania.
Warto wskazać, iż w wyroku rozwodowym nie zawsze musi zostać wskazana osoba winna jego rozpadowi. Orzeczenie rozwodu może bowiem nie zawierać takiego postanowienia. To czy orzeczenie o winie znajdzie się w wyroku rozwodowym bądź nie, wywiera skutki w sferze praw i obowiązków małżonków.